Chelsea pobijedio Brentford za prvo mjesto na tabeli
(Izvor: EPA-EFE/Facundo Arrizabalaga)

Fudbaleri Chelseaja pobijedili su večeras na gostujućem terenu Brentford sa 1:0, u utakmici osmog kola Premiershipa i vratili se na prvo mjesto na tabeli.

Chelsea je poveo u 45. minutu lijepim golom iz voleja Bena Chilwella, što je bio prvi udarac u okvir gola u prvom dijelu igre za obje ekipe.

Brentford je zaigrao mnogo bolje u nastavku, stvarao je šanse i napadao, ekipa je u dva navrata pogodila stativu, ali nije uspjela da zatrese mrežu.

Takođe, u tome ju je spriječio i golman gostujuće ekipe Benjamen Mendy, koji je u završnici odbranio četiri stopostotne prilike, među kojima i "makazice" Christiana Nørgaarda u trećem minutu nadoknade.

Aktuelni evropski šampion utakmicu je završio jednim udarcem u okvir gola, kojim je pobijedio, a Brentford je imao šest.

Poslije šeste prvenstvene pobjede Chelsea je prvi na tabeli sa 19 bodova, bodom više od Liverpoola. Šampion Manchester City je treći sa 17 bodova.

Brentford je pretrpio drugi poraz i zauzima sedmo mjesto na tabeli sa 12 bodova.