Chelsea pobijedio Aston Villu, remi Uniteda i Newcastlea
(Izvor: EPA-EFE/VINCE MIGNOTT)

Fudbaleri Chelsea pobijedili su danas na gostovanju ekipu Aston Ville sa 2:0, u utakmici 11. kola Premijer lige.

Strijelac u pobjedi londonskog tima bio je Mason Mount, koji je golove postigao u šestom i 65. minutu.

Chelsea je upisao šestu pobjedu u Premijer ligi i zauzima četvrto mjesto, sa 19 bodova, dok je klub iz Birminhgama sa devet bodova na 16. mjestu.

U narednom kolu Chelsea gostuje Brentfordu u gradskom derbiju, a Aston Villa gostuje Fulhamu.

Manchester United i Newcastle su odigrali neriješeno 0:0.

Za domaći klub iz Manchestera drugi put ove sezone je kao starter počeo portugalski napadač Cristiano Ronaldo.

United je peti sa 16 bodova posle prvog remija ove sezone u Premijer ligi, dok je Newcastle na šestoj poziciji sa bodom manje, nakon što je šesti put odigrao neriješeno.

Klub iz Manchestera u sljedećem kolu dočekuje Tottenham, a Newcastle na svom terenu igra protiv Evertona.

Southampton i West Ham su podijelili bodove, odigravši neriješeno 1:1.

Romain Perraud je postigao vodeći gol za Southampton u 20. minutu, dok je bod gostima donio Declan Rice u 64. minutu.

West Ham je na 11. mjestu sa 11 bodova, a Southampton je poslije petog meča bez pobjede na 18. mjestu sa osam bodova.

U sljedećem kolu West Ham gostuje Liverpoolu, dok Southampton igra na gostovanju protiv Bournemoutha.