Charlotte produžio ugovor sa trenerom Leejem

Charlotte produžio ugovor sa trenerom Leejem
(Izvor: EPA/ERIK S. LESSER)

Košarkaški klub Charlotte Hornets produžio je ugovor sa glavnim trenerom Charlesom Leejem nakon sezone u kojoj je tim ostvario najveći napredak u istoriji franšize, sa čak 25 pobjeda više nego godinu ranije. Klub nije objavio detalje novog ugovora, ali je iz Uprave poručeno da je Lee "odličan u postavljanju temelja tima" i stvaranju okruženja u kojem se igrači razvijaju.

"Od prvog dana, Charles i njegov stručni štab dali su prioritet razvoju igrača i stvaranju kulture napretka", rekao je predsjednik košarkaških operacija Charlottea, Jeff Peterson.

Charlotte je sezonu završio sa 44 pobjede, nakon što su godinu ranije imali samo 19, a stigli su i do play-ina gdje su ispali od Orlanda.

Lee je istakao da je zadovoljan pravcem u kojem se tim kreće i naglasio da je cilj prekid dugog posta bez play-off plasmana.

"Naši igrači su pokazali posvećenost napretku i ponosan sam na kulturu koju gradimo", rekao je Lee.

Lee je ranije bio pomoćni trener u Bostonu, Milwaukeeju i Atlanti, sa kojima je osvojio i NBA titule.

Beta/federalna.ba

Charlotte Hornets trener Charles Lee