Borussija Dortmund ubjedljivo pobedila Wolfsburg, Freiburg siguran protiv Bochuma
(Izvor: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL)

Fudbaleri Borussije Dortmund pobijedili su danas na svom terenu Wolfsburg sa 6:1, u meču 30. kola njemačke Bundeslige. Strijelci za Borussiju bili su Tom Rothe u 24, Axel Witsel u 26, Manuel Akanji u 28, Emre Can u 35. i Erling Haaland u 38. i 54. minutu.

Gol za Wolfsburg postigao je Ridle Baku u 82. minutu.

Borussija je na drugom mjestu na tabeli sa 63 boda, šest manje i utakmicom više od prvoplasiranog Bayerna. Wolfsburg je na 13. poziciji sa 34 poena.

U narednom kolu, Borussija će gostovati Bayernu, dok će Wolfsburg dočekati Mainz.

U istim terminu, Freiburg je kao domaćin pobijedio Bochum sa 3:0.

Golove za Freiburg postigli su Lukas Kubler u petom i Roland Sallai u 16. i 53. minutu.

Bochum je od 68. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je direktan crveni karton dobio Konstantinos Stafylidis.

Freiburg je upisao 14. pobjedu u šampionatu i sa 51 poenom zauzima petu poziciju. Bochum je na 12. mjestu sa 36 bodova.

U sljedećem kolu, Freiburg će dočekati Borussiju M'gladbach, dok će Bochum ugostiti Augsburg.

Hertha je u gostima pobijedila Augsburg sa 1:0, golom Suata Serdara u 49. minutu.

Hertha je na 15. mjestu sa 29 poena, a Augsburg je na 14. poziciji sa tri boda više.

U narednom kolu, Hertha će dočekati Stuttgart.

Mainz i Stuttgart su u Mainzu odigrali neriješeno 0:0.

Mainz je deveti na tabeli sa 39 bodova, dok je Stuttgart na 16. mjestu sa 28 poena.