Borac prvi finalist

Fudbaleri Borca iz Banjaluke prvi su finalisti Kupa BiH za ovu sezonu, pošto su i u revanš meču protiv federalnog drugoligaša, Klisa iz Buturović Polja, slavili sa 2:1.

Revanš utakmica odigrana je na stadionu Veleža u Mostaru, a Banjalučani su bez većih problema izborili prolaz u finale, nakon što su prvi susret ova dva rivala dobili na svom stadionu sa 4:1.

Poveo je Borac već u 12. minutu pogotkom grčkog internacionalca Panajotisa Moraitisa.

Klis je izjednačio samo dva minuta kasnije, golom Muamera Vile, ali je Goran Zakarić, koji igra u sjajnoj formi i koji je golovima donio trijumf protiv Sarajeva za vikend u derbiju, postavio konačnih 2:1.

Ko će im biti rival u finalu, biće poznato oko 19.00 časova ili nešto kasnije, u zavisnosti da li će biti produžetaka u drugom polufinalnom dvoboju, u kojem su se sastali Sarajevo i Tuzla City. Sarajevo je prvi meč dobilo rezultatom 1:0 u Tuzli.