Borac iščupao bod na gostovanju kod Veleža

U jednom od derbija 28. kola nogometne Premijer lige BiH nogometaši Veleža i Borca odigrali su neodlučeno 1:1.

Nakon izjednačenog i tvrdog prvog poluvremena u kome nije bilo golova Velež je poveo u 57. minuti preko Brandaa.

Nakon brze akcije po desnoj strani loptu je u sredinu gostujućeg šesnaesterca ubacio Haris Ovčina, a Veležov Brazilac je u trku šutirao i pogodio s desetak metara za 1:0.

Nakon gola težište igre prebacilo se na Veležovu polovicu terena, a gosti su do izjednačenja došli u 89. minuti pogotkom Stojana Vranješa iz jedanaesterca.

Nakon podjele bodova u Mostaru Borac je ostao prvi na ljestvici s 54 boda, drugo Sarajevo ima 53 boda i utakmicu manje, a treći Velež 52 boda.

U subotu su na programu još dva derbija 28. kola, u Sarajevu se sastaju Sarajevo i Željezničar, dok će u Širokom Brijegu u hercegovačkom derbiju snage odmjeriti Široki i Zrinjski.