Bonucci se izvinio zbog isključenja protiv Španije
(Izvor: EPA-EFE/MATTEO BAZZI)

Italijanski fudbaler Leonardo Bonucci izvinio se zbog crvenog kartona koji je dobio u prvom poluvremenu utakmice protiv Španije u Ligi nacija.

Aktuelni šampion Evrope Italija nije sinoć uspela da se plasira u finale Lige nacija, pošto je u polufinalu u Milanu izgubila od Španije sa 1:2.

Italija je od 42. minuta igrala sa desetoricom, pošto je Leonardo Bonucci dobio drugi žuti karton, kada je udario laktom Sergija Busquetsa. Prvi žuti karton dobio je zbog prigovora.

Bonucci se izvinio putem društvenih mreža i rekao da je mnogo ljut na sebe.

"Žao mi je i izvinjavam se. Ali, Italija će se izdići i biti jača nego ikad", naveo je on.

Bonucci će zbog isključenja propustiti utakmicu za treće mjesto, koju će Italija u nedjelju u Torinu igrati protiv poraženog iz večerašnjeg duela Francuske i Belgije.

Italija je sinoć prekinula niz od 37 utakmica bez poraza. Selektor Roberto Mancini ostvario je 31 pobjedu u 43 utakmice na klupi Italije.