Bh. fudbaleri porazom od Slovačke zaključili najgore kvalifikacije u historiji

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je izgubila od Slovačke na Bilinom Polju u Zenici u posljednjem kolu grupe "J" kvalifikacija za Euro 2024. godine u Njemačkoj.

Slovačka je slavila rezultatom 2:1. Ovo je sedmi poraz bh. reprezentacije u ovim kvalifikacijama čime su okončali najgore kvalifikacija u historiji nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Bosna i Hercegovina je povela autogolom u 49. minuti kada je Hrošovski zatresao vlastitu mrežu.

Međutim, Slovačka je izjednačila samo dvije minute kasnije golom Boženika.

U 63. minuti crveni karton dobio je bh. fudbaler Renato Gojković, da bi Slovačka povela u 71. minuti golom Šatke. Rezultat je ostao nepromijenjen do kraja utakmice na Bilinom Polju.

U grupi "J" kvalifikacije je na prvom mjestu završio Portugal s 30 bodova i maksimalnim učinkom. Evropsko prvenstvo je izborila i drugoplasirana Slovačka s 22 boda. Luksemburg je treći sa 17 bodova, Island četvrti sa 10, BiH je peta s 9 dok je Lihtenštajn završio kvalifikacije bez bodova.