Bez pobjednika u duelu Holandije i Ekvadora
(Izvor: EPA-EFE/Abedin Taherkenareh)

Fudbalske reprezentacije Holandije i Ekvadora odigrale su neriješeno 1:1 (1:0) u drugom kolu grupe “A“ Svjetskog prvenstva koje se igra u Kataru.

Holanđani su bolje otvorili utakmicu i već u šestoj minuti stigli do vodstva. Strijelac prelijepog gola bio je Cody Gakpo, koji je neodbranjivo šutirao sa vrha šesnaesterca. Iako se tada činilo da će “lale“ lako doći do novog trijumfa, Ekvadorci su pokazali da su izuzetno ozbiljna reprezentacija. U nastavku prvog poluvremena bili su potpuno ravnopravan rival, a u pojedinim trenucima i opasniji. Postigli su i gol u samoj završnici, ali je poništen zbog ofsajda.

Zato su na otvaranju drugog poluvremena uspjeli izjednačiti. U 49. minuti Pervis Estupinan je silovito šutirao, holandski golman odbranio, a na odbijenu loptu natrčava Enner Valencija i šalje je u mrežu za 1:1. Deset minuta kasnije Ekvador je mogao do potpunog preokreta, ali je lopta nakon “topovskog“ udarca Gonzala Plate pogodila prečku.

Ranije danas u drugom kolu grupe “A“ Senegal je rezultatom 3:1 savladao domaćina Katar.

Poredak grupe “A“: Holandija 4 boda, Ekvador 4, Senegal 3, Katar 0.