Bez golova u sudaru Zrinjskog i Sheriffa

U prvom susretu prvog kola kvalifikacija za Uefinu Ligu prvaka Zrinjski i Sheriff u Mostaru su odigrali bez golova 0:0.

Prvo poluvrijeme proteklo je u opreznoj igri s obje strane. Igralo se bez prevelikog rizika, pa ne čudi podatak da u prvih 45 minuta ni jedna momčad nije uputila šut u okvir protivničkog gola.

U nastavku su domaći nešto hrabrije krenuli prema naprijed što je rezultiralo s nekoliko poluprilika.

Nemanja Bilbija je u 51. minuti šutirao iz slobodnog udarca s 20-ak metara, ali je lopta otišla pored gola.

Sedam minuta kasnije Ivan Jukić je u lijepoj solo akciji našao prostora za šut između dva protivnička igrača, ali je njegov šut pogodio vanjski dio mreže.

Nakon toga igra se opet primirila sve do sudačke nadoknade. Sudac je produžio utakmicu za 9 minuta, a upravo je 99. minuta mogla biti kobna za bh. prvaka.

Obrana Zrinjskog napravila je rijetku pogrešku, Regi Lushkja je izbio sam pred domaćeg vrata, ali je Josip Čondrić pravovremeno istrčao, skratio kut i sačuvao svoju mrežu za konačnih 0:0.

Tako će odluka o pobjedniku dvoboja bh. i moldavskog prvaka pasti za šest dana u Kišnjevu. Uzvrat se igra 12. srpnja.