Beal završio sezonu, čeka ga operacija kuka
Košarkaš Los Angeles Clippersa Bradley Beal slomio je kuk i završio sezonu u Američkoj profesionalnoj košarkaškoj ligi (NBA). Beal će naredne sedmice biti podvrgnut operaciji i očekuje se da će se potpuno oporaviti za šest do devet mjeseci, saopštili su noćas Clippersi.
"Ovo je vrlo, vrlo slučajna povreda. Hirurg je rekao da je to skoro kao da ste doživjeli saobraćajnu nesreću. Ovo je atipična košarkaška povreda", rekao je predsjednik košarkaških operacija Los Angeles Clippersa Lorens Frank.
Beal se povrijedio prošle subote u drugoj četvrtini utakmice protiv Phoenixa. Narednog dana išao je na preglede magnetom i skenerom, kada je potvrđeno da je slomio kuk. "Osjeća se kao da nas je iznevjerio time što se povrijedio. Užasno se osjeća jer nije tu za saigrače. Nadao se da će imati zaista, zaista dobru godinu", naveo je Frank.
Beal je ove sezone odigrao šest utakmica i prosječno je postizao 8,2 poena uz 1,7 asistencija. On je u julu potpisao dvogodišnji ugovor vrijedan 11 miliona dolara, nakon što su otkupljene posljednje dvije godine njegovog ugovora sa Phoenixom.
Drugi košarkaš Clippersa Kawhi Leonard odsustvovaće neko vrijeme zbog povrede skočnog zgloba i stopala.
"Ne radi se samo o uganuću skočnog zgloba, on je uganuo i stopalo. On zaista dobro napreduje", dodao je Frank.
Leonard je propustio pet posljednjih utakmica i nekoliko puta dnevno ide na terapije. On će putovati sa ekipom na predstojećih sedam utakmica na gostovanjima.
federalna.ba/Beta