Bayern bolji od Wolfsburga, Gladbach ubjedljiv
(Izvor: EPA-EFE/MARTIN ROSE)

Fudbaleri Bayerna iz Minhena pobijedili su danas u gostima ekipu Wolfsburga sa 3:2, u utakmici 29. kola njemačke Bundeslige.

Bayern je upisao 21. pobjedu u šampionatu i prvi je na tabeli sa 68 bodova, odnosno ima sedam bodova više u odnosu na drugoplasirani Leipzig, dok je Wolfsburg treći sa 54 osvojena boda.

Ekipa Bayerna je povela sa 2:0 golovima Jamala Musiale u 15. i Maxima Choupo-Motinga u 24. minutu, da bi Wout Weghorst u 35. minutu smanjio prednost gostuju.

Samo dva minuta kasnije Musijala je svojim drugim golom na meču ponovo donio Bayernu dva gola prednosti, a konačan rezultat postavio je Maximilijan Philipp u 54. minutu.

Fudbaleri Borussije M'gladbach su na svom terenu slavili protiv Eintrachta sa ubjedljivih 4:0. Strijelci za pobjednički tim bili su Matthias Ginter u desetom, Jonas Hofmann u 60, Ramy Bensebaiini u 67. i Hannes Wolf u 95. minutu.

Eintracht je četvrti na tabeli sa 53 boda, dok je Gladbach sedmi sa deset bodova manje.

U preostala dva meča, Freiburg je pobijedio Schalke sa 4:0, dok na meču Augsburga i Arminije Bielefeld nije bilo golova.