Bassino ponovo najbrža u Kranjskoj Gori
(Izvor: EPA-EFE/IGOR KUPLJENIK)

Italijanska skijašica Marta Bassino pobjednica je današnjeg veleslaloma koji je u okviru Svjetskog kupa vožen u Kranjskoj Gori.

Basino, koja je i juče trijumfovala u Kranjskoj Gori, slavila je rezultatom 2:18,06.

Drugo mjesto osvojila je Michelle Gisin iz Švicarske koja je za pobjednicom zaostala 0,66 sekundi.

Na treći stepenik pobjedničkog postolja popela se domaća skijašica, Slovenka Meta Hrovat koja je 0,73 sekunde bila sporija od Bassino.

Amerikanka Mikaela Shiffrin koja je bila najbolja poslije prve vožnje na kraju je, poslije loše druge vožnje, zauzela tek šesto mjesto sa 1,27 sekundi zaostatka za pobjednicom.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa vodi Slovakinja Petra Vlhová sa 775 bodova, druga je Gisin sa 715, a treća Bassino sa 623 boda.

federalna.ba/Beta

sport ski skijanje superveleslalom Svjetski kup Kranjska Gora Marta Bassino Michelle Gisin Meta Hrovat Mikaela Shiffrin