Barcelona nakon preokreta bolja od Betisa
(Izvor: EPA-EFE/Julio Munoz)

Fudbaleri Barcelone su večeras u gostima pobijedili Betis sa 3:2, u 22. kolu španske La Lige.

Poveo je Betis golom Iglesiasa u 38. minutu, da bi Barcelona izjednačila golom Messija u 59. minutu. Do potpunog preokreta Barcelona dolazi u 68. minutu autogolom Ruiza.

Ruiz se iskupio golom u 75. minutu i donio Betisu izjednačenje. Konačan rezultat i pobjedu Barceloni je donio Trincao golom u 87. minutu.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić u Barceloni je igrao u startnoj postavi, da bi ga u 57. minuti zamijenio Trincao.

Barcelona je upisala 13 pobjedu u prvenstvu i zauzima drugu poziciju s 43 boda, sedam manje od prvoplasiranog Atletico Madrida. Betis je na sedmom mjestu s 30 poena.

U narednom kolu Barcelona će dočekati Alaves, dok će Betis gostovati Villarrealu.