Bagnaia pobijedio u trci za Veliku nagradu Holandije
(Izvor: EPA-EFE/Vincent Jannink)

Vozač Ducatija Francesco Bagnaia pobijedio je danas u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Holandije u Assenu.

Bagnaia je pobijedio rezultatom 40:25,205 sekundi. On je vodio od početka, nijednog trenutka nije gubio prednost i ostvario je treću pobjedu u sezoni.

Drugo mjesto zauzeo je vozač ekipe VR46 Marco Bezzecchi sa 0,444 sekundi zaostatka. To je prvi pobjednički podijum u Moto GP šampionatu za ekipu legendarnog vozača Valentina Rossija.

Vozač Aprilije Maverick Viñales zauzeo je treće mjesto sa 1,209 sekundi zaostatka.

Njegov timski kolega Aleix Espargaró osvojio je četvrto mjesto, tako što je odličnom vožnjom u posljednjoj krivini istovremeno obišao Breda Bindera iz KTM i Džeka Milera iz Ducatija.

Vodeći u generalnom plasmanu i aktuelni šampion Fabio Quartararo iz Yamahe nije završio trku, nakon što je pao sa motocikla u petom i 13. krugu. To je prvi put ove sezone da Quartararo nije završio trku, a prethodnih 10 je završavao među desetoricom najboljih.

Quartararo je i dalje prvi u generalnom plasmanu sa 172 boda, a Espargaró je drugi sa 151. Johann Zarco iz Pramaca, koji je danas zauzeo 13. mjesto, treći je sa 114, a četvrti je Bagnaia sa 106 bodova.

U Moto GP šampionatu slijedi pauza, a naredna trka na programu je 7. augusta za Veliku nagradu Velike Britanije na Silverstoneu.