Australijanke oborile svjetski rekord u štafetnoj trci na 4x200 metara slobodno
(Izvor: EPA-EFE/JOEL CARRETT AUSTRALIA)

Ženska plivačka štafeta Australije osvojila je danas zlatnu medalju i oborila svjetski rekord u trci na 4x200 metara slobodnim stilom na Svjetskom prvenstvu u malim bazenima u Melbournu. U australijskoj štafeti nastupile su Madison Wilson, Mollie Grace O'Callaghan, Lia Nil i Lani Pallister, a trku su isplivale za 7:30,87 minuta.

Srebro je osvojila štafeta Kanade (7:34,47), a bronza je pripala Sjedinjenim Američkim Državama (7:34,70).

Australijanke su bile najbolje i u pojedinačnim trkama na 800 metara slobodno i 100 metara leđno.

Zlatnu medalju u trci na 50 metara delfin stilom u ženskoj konkurenciji osvojila je Amerikanka Tori Haski rezultatom od 24,64 sekunde, srebro je osvojila Kanađanka Margaret Mac Neil,a Kineskinja Jufej Džan je došla do bronze.

U muškoj konkurenciji danas su održana dva finala, a zlatne medalje u trkama na 50 metara delfin i 100 metara leđnim stilom osvojili su Brazilac Nicolas Santos i Amerikanac Ryan Murphy, uz rekorde šampionata.