Atletico savladao Elche i uvećao prednost u Primeri
(Izvor: EPA-EFE/Manuel Lorenzo)

Fudbaleri Atletico Madrida pobijedili su na gostovanju ekipu Elchea sa 1:0, u meču 34. kola španske Primere.

Gol koji je Luis Suarez postigao u 16. minutu za goste, poništen je nakon gledanja VAR-a zbog ofsajd pozicije.

Gosti su ipak sedam minuta kasnije došli do gola preko Markosa Llorentea, nakon što je lopta na putu ka golu pogodila igrača Elchea Josea Sancheza i promijenila pravac.

Elche je u prvom minutu nadoknade vremena mogao do boda, ali je Fidel sa penala pogodio samo stativu.

Atletico je uvećao prednost na tabeli Primere sa 76 bodova, pet više od Reala i Barcelone, na drugom i trećem mjestu, ali i sa utakmicom više.

Elche se nalazi na 18. mjestu, u zoni ispadanja, sa 30 bodova.

U sljedećem kolu Primere Atletico gostuje Barceloni, a Elche gostuje Real Socijedadu.