Atletico i Valencija sigurni, Osasuna nakon penala bolja od Betisa
(Izvor: Ilustracija)

Fudbaleri Atletico Madrida plasirali su se u četvrtfinale Kupa kralja, pošto su u gostima slavili protiv Levantea sa 2:0.Alvaro Morata je u 54. minutu donio prednost Atleticu, a pobjedu i plasman u narednu rundu španskog kupa potvrdio je Marcos Llorente u 91. minutu.

Plasman u četvrtfinale obezbijedila je Osasuna koja je u gostima pobijedila Betis nakon penala sa 4:2.

Betis je poveo u 62. minutu golom Vilijama Karvalja, a izjednačenje i produžetke Osasuni donio je David Garsija u 91. minutu. Jusuf Sabali je u 103. minutu pogodio za novo vođsto Betisa, ali je Ruben Garcija u 106. minutu donio izjednačenje Osasuni, pa je sve riješeno nakon penala.

Sva četvorica igrača Osasune su bila sigurna sa "bijele" tačke, dok je Herrera odbranio udarac Canalesa, a Rodrigues promašio za Betis.

Ranije su fudbaleri Athletic Bilbaa na svom terenu bili bolji od Espanyol sa 1:0, pogotkom Óscar de Marcosa u 27. minutu, dok se u četvrtfinale plasirala i Valencia koja je u gostima bila ubjedljiva protiv Hihona sa 4:0.

Strijelci za pobjednički tim bili su  Edinson Cavani u desetom i 39. minutu, Justin Kluivert u 21. i Samuel Lino u 64. minutu.

Plasman u četvrfinale Kupa kralja obezbijedili su Sevilla i Real Sociedad,  dok će se u dva preostala duela osmine finala sastati Ceuta - Barcelona i Villarreal - Real Madrid.