Atalanta pobijedila Milan
(Izvor: EPA-EFE/MATTEO BAZZI)

Fudbaleri Atalante pobijedili su večeras na gostujućem terenu Milan sa 3:0, u utakmici 19. kola italijanskog prvenstva.

Atalanta je povela u 26. minutu golom Cristiana Romera, a prednost je udvostručio Josip Iličić iz jedanaesterca u 53. minutu. Konačan rezultat postavio je Duvan Zapata golom u 77. minutu.

To je drugi poraz Milana u prvenstvu, drugi u posljednje četiri utakmice. Milan je prvi na tabeli sa 43 boda, dva više od drugoplasiranog Intera koji je večeras odigrao neriješeno 0:0 na gostujućem terenu protiv Udinezea.

Atalanta je na San Siru prekinula niz od dva remija, a poslije 10. pobjede u ligi zauzima četvrto mjesto na tabeli sa 36 bodova.

Udinese je nastavio niz bez pobjede i zauzima 14. mjesto na tabeli sa 18 bodova.