Villa upisala tri boda, Southampton remizirao
(Izvor: EPA-EFE/Tim Keeton)

Fudbaleri Aston Ville pobijedili su danas u Birminghamu ekipu Crystal Palacea sa 2:0, u utakmici 15. kola Premiershipa.

Domaća ekipa je povela golom Bertranda Traorea u petom minutu, da bi u 45. minutu meča igrač Aston Ville Tyrone Mings dobio drugi žuti karton zbog prekršaja, pa je do kraja Aston Vila igrala sa igračem manje.

U drugom poluvremenu domaća ekipa je uspjela da uveća prednost golovima Kortneya Hausea u 66. i Anwara El Ghazija u 76. minutu.

Aston Villa iz 13 odigranih utakmica u Premiershipu zauzima šesto mjesto sa 25 bodova, dok ekipa iz Londona ima 18 bodova i nalazi se na 13. poziciji.

U drugoj utakmici Premiershipa Fulham i Southampton odigrali su neriješeno 0:0

Ekipi Southamptona u drugom poluvremenu poništena su dva gola, zbog osfajd pozicija.

U 75. minutu je poništen pogodak Shanea Longa, a 10 minuta kasnije je poništen i gol Thea Walcotta.

Southampton je trenutno na osmom mjestu tabele Premiershipa sa 25 bodova, a ekipa Fulhama se nalazi na 18. mjestu sa 11 bodova.

Večeras se igraju još tri utakmice Premiershipa, od 18.30 igra se londonski derbi između Arsenala i Chelseaja, dok se od 21 čas igraju dvije utakmice, Manchester City dočekuje Newcastle, a Sheffield United ekipu Evertona.