Argentina pobijedila Paragvaj, Messi se izjednačio sa Mascheranom
(Izvor: EPA-EFE/Fernando Bizerra Jr)

Fudbaleri Argentine pobijedili su prošle noći u Braziliji selekciju Paragvaja sa 1:0 i tako obezbijedili mjesto u nokaut fazi Copa Americe.

Jedini gol na meču postigao je Papu Gomez u desetom minutu.

Ova pobjeda dovela je Argentinu na vrh Grupe A sa sedam bodova iz tri odigrane utakmice.

Lionel Messi je u ovom meču odigrao 147. utakmicu u dresu Argentine i tako izjednačio nacionalni rekord Javiera Mascheranoa.

Čile, koji se također plasirao u četvrtfinale, drugi je u grupi sa pet bodova, posle remija sa Urugvajem 1:1.

Fudbaleri Čilea poveli su pogotkom Eduardoa Vargasa u 26. minutu, a izjednačenje Urugvaju donio je Arturo Vidal autogolom u 66. minutu.

Paragvaj ima tri boda, a slede Urugvaj sa jednim i Bolivija bez bodova.

Argentina će u posljednjem meču grupne faze igrati protiv Bolivije, dok će Paragvaj u narednom meču odmjeriti snage sa Čileom.