100 dana rada Vlade KS s premijerom Ukom
Premijer Kantona Sarajevo Nihad Uk je kazao da mu je vrijeme od kako je stupio na premijersku funkciju "jako brzo promaklo", a 100 dana rada je podijelio u tri segmenta: budžet, aktivnosti koje su realizovane i aktivnosti koje su započete, ali iz objektivnih razloga nisu realizovane.
Jako brzo nam je vrijeme promaklo. Jedan vrući krompir je imala Vlada KS, a to je budžet koji smo usvojili. To je bio respektabilan budžet, hrabar -
kazao je premijer Kantona Sarajevo Nihad Uk.
Budžet je ocijenjen kao rekordan. Ali, moramo naglasiti da ćemo od Vlade FBiH zahtjevati da se ne primjeni umanjenje pondera koje je planirano i koje je bilo prethodne godine. Došli smo do zaključka da će to štetno utjecati, iznio je danas Uk.
Po dolasku na mjesto premijera, Uk je najavio "umivanje" grada, ali do sada nije zadovoljan čistoćom grada.
Odveženo je 1.330.000 kilograma otpada, ali nismo zadovoljni sa čistoćom Sarajeva, ali isto tako kažemo da ćemo sve učiniti da grad Sarajevo očistimo onako kako smo počeli kapacitiranjem KJKP "Rad", uvođenjem komunalne inspekcije i kontaktnog centra kako bi građani mogli komunicirati sa komunalnim ustanovama.
Osvrnuo se i na to da je Sarajevo prvi grad koji je omogućio besplatan prevoz za srednjoškolce i studente. Sarajlije će od sutra plaćati skuplje karte za javni gradski saobraćaj koji u Sarajevu obavlja GRAS i Centrotrans, po jedinstvenoj cijeni za oba isporučioca usluga. Cijena karata je 1.80 KM.